Mapa samosběren jahod v ČR

Aktualizováno 18 dubna, 2021 v 10:01

Také tak milujete čerstvé jahody? Pokud nemáte zahradu a nechcete jahody kupovat v obchodě nebo tržnici, nabízí se samosběr jahod na farmách jako ideální řešení. Samosběr jahod má celou řadu výhod: Především máte jistotu původu. Jahody budou opravdu české. Můžete je ochutnat a vybrat si plody, které odpovídají vašim požadavkům. Vždy víte, co kupujete.  Většinou ušetříte až 50 % ceny oproti obchodní síti a příjemným bonusem je i možnost si jahody vlastnoručně nasbírat na samosběrně jahod a zažít tak netradiční výlet.

Sezóna samosběru jahod začíná na přelomu května a června, kdy dozrávají nejranější odrůdy, a trvá přibližně do začátku srpna. Samozřejmě záleží na počasí a případných dalších podmínkách sezóny. Není vždy nutné si jahody sbírat, většina jahodáren nabízí možnost prodeje již nasbíraných jahod.

Přinášíme vám přehled míst v jednotlivých krajích České republiky, kde si můžete vlastnoručně nasbírat jahody. Na webu najdete informace o jednotlivých farmách a probíhající sezóně, veškeré kontakty a sociální sítě jahodáren, umístění na mapě a možnost komentářů či dotazů.